Adım Adım İngilizce Nasıl Öğrenilir ve Nasıl Geliştirilir?
İngilizce kuşkusuz dünyada en çok popüler olan dil. Daha önce parmaklarınızın ucunda bu kadar fazla İngilizce çalışma materyali, gizli ipuçları ve püf noktaları vaat eden makaleler veya sizi destekleyecek çevrimiçi topluluklar ve kurslar olmamıştı. Ancak İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyorsa, sonuca ulaşmanın en kolay yolu hangisidir? İşte adım adım İngilizce nasıl öğrenilir? veya nasıl geliştirilir?

Konuş

Konuş

Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek istediğinizde iletişim için İngilizceyi hemen kullanmaya başlamanız gerek.

Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmeyi ve konuşmayı öğrenmek konusunda ciddiyseniz, daha önceki tecrübeler ve kanıtlar açıktır. Akıcı bir İngilizce konuşmacıyla veya bir başka dil öğrenen kişiyle öğrenmek için düzenli konuşmalar yapmak hemen hemen tek yoldur.

Evinizin konforunda İngilizce konuşma pratiği yapacak dil değişim arkadaşı arıyorsanız En İyi İngilizce Konuşma Uygulamaları listesine bakabilirsiniz. 

Oku

Oku

İngilizce yeni kelimeleri etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız her gün en az 30 dakika İngilizce metinler okuyun. İngilizce okuma materyalleri bulmak artık çok kolay veya Google'da ilginizi çeken şeyleri İngilizce aramak ve onları okumak da çok kolay.

Tekrar et

Tekrar et

İyi bir İngilizce telaffuza sahip olmak istediğinizde, anadili İngilizce olan kişilerden sonra onları tekrarlayın. İngilizce videolar izlerken gölgeleme yapın.

Youtube'da eğlenirken öğrenebileceğiniz İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Youtube Kanalları listesine bakabilirsiniz. 

Düşün

Düşün

Akıcı bir şekilde konuşmak için İngilizce düşün ve düşündüğün şeyleri sesli bir şekilde konuş.

Dilbilgisi öğren

Dilbilgisi öğren

İngilizce grammar (dilbilgisi) öğren. İyi bir dilbilgisine sahip olmak istediğinizde çok okuyun ve okurken dil bilgisi kurallarını öğrenin.

Test et

Test et

Sıkı bir aylık İngilizce çalışmanızın sonunda kendini test et ve gelişimini takip et.

İngilizce seviyenizi test etmek için İngilizce Seviye Testi paylaşımıza bakabilir ve seviyenizi öğrenebilirsiniz.

Hata yap

Hata yap

Bol bol hatalar yap ve bunları düzeltmeye çalış, diğer insanlardan geri dönüşler al ve tüm olumlu geri dönüşleri dikkate al ve düzelt. Hata yapmak istemiyorsanız, bol bol okuma ve gölgeleme yapın.

Kelimeler Öğren

Kelimeler Öğren

Düzenli olarak yeni İngilizce kelimeler öğrenin. Kelimeleri öğrenirken mutlaka öğrendiğiniz kelimelerle cümleler kurun ve cümle parçaları ile birlikte öğrenin. Yeni bir İngilizce kelimeyi hatırlamak istediğinizde, kelimeyi yaklaşık 10 kez görmeniz veya duymanız gerektiğini unutmayın!

Dinleyin

Dinleyin

Dinlemede iyi olmak ve İngilizce duyduklarınızı anlamak istiyorsanız her gün en 30 dakika dinleme yapın. Duymadığınız şeyi konuşamazsınız!

Kullan

Kullan

İngilizce öğrenmek istediğinizde İngilizceyi her gün kullanmak için motivasyona sahip olmanız ve her gün kullanmanız gerekir.

Utangaç ol

Utangaç ol

İngilizceyi yalnızca İngilizce kullandığınızda öğrenebilirsiniz. Utangaç olmakta sorun yok ama bu seni İngilizce kullanmaktan veya konuşmaktan alıkoyamaz.

Kursa katıl

Kursa katıl

Eğer bir şeyleri müfredatlı ders olarak aldığında daha iyi öğrendiğini düşünüyorsan bir İngilizce dil okuluna veya Online ingilizce kursuna katıl. Kursta ilerlemeni takip etmeli ve her zaman derslerden keyif almalısınız.

Yardım iste

Yardım iste

İngilizce öğrenirken bir şeylerin yolunda gitmediğini düşündüğünüzde veya bir sorununuz olduğunda daha önce İngilizce öğrenmiş veya bir İngilizce eğitmenden yardım isteyin.

Özet

Özet

İngilizce öğrenme sürecinin kişiden kişiye, bulunduğumuz ortama ve hedeflerinize göre farklılıklar göstereceğini unutma!

İngilizce öğrenmek istediğinizde her gün okuyun, dinleyin ve konuşun.

Hala başlamadıysanız şimdi başlayın!

Bu içeriğe tepki ver