Ücretsiz İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Web Siteleri
Yüzlerce İngilizce öğrenme web sitesini ücretsiz olarak kullanabilecekken neden pahalı dil kurslarına para ödeyesiniz? Bu ücretsiz İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz web siteleri, tıpkı pahalı olan dil öğrenme sitelerinin yaptığı gibi, İngilizce öğrenmenize veya dili tazelemenize yardımcı olmak için dersler, videolar, resimler, oyunlar ve diğer farklı etkileşimler dahil bir çok yöntem kullanır.

1. Duolingo

Duolingo

Duolingo, yeni bir dil öğrenmeye ücretsiz başlamak gerçekten çok kolay. Sadece websitesini açın ve ücretsiz kursa hemen başlamak için İngilizce dilini öğrenmek istediğinizi seçin. Başlamak için bir hesap oluşturmanız bile gerekmez. Ancak kayıt olursanız, ilerlemenizi kaydedebilir ve takip edebilirsiniz.

Duolingo, İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak için metin, resim ve ses kullanarak başlar. Buradaki fikir, çevirinin sesini metin ve resimlerin görselleriyle ilişkilendirmek ve ardından yeni kelimeleri güçlendirmeye yardımcı olmak için sesi manuel olarak tercih ettiğiniz dile çevirmenizi sağlamaktır.

Tamamladığınız her bölüm, kelime dağarcığınızı ve cümle yapınızı geliştirmek için sizi daha zor görevlere taşır. Dile aşina iseniz, aynı anda birkaç bölümü test etme seçeneğiniz vardır ve Duolingo, soruları ne kadar iyi yaptığınıza göre uyarlayacaktır.

Duolingo ile ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buraya tıklayın.

2. Memrise

Memrise

Memrise, karşılaştığınız her kavramı hatırlamak için teknikler sağlayan başka bir ücretsiz İngilizce öğrenme sitesidir.

Bu ücretsiz İngilizce kursların bir kısmı Memrise tarafından sağlanırken, bir kısmı da sizin gibi kullanıcılar tarafından oluşturulmuştur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda dil var ve istediğiniz kursa atlayabilirsiniz; standart bir baştan sona düzenini takip etmek zorunda değilsiniz.

Kursları tamamlarken puan topluyorsunuz ve öğrenmeye devam etmek ve diğer üyelerle rekabet etmek için ilham kaynağı olarak kullanabileceğiniz bir lider tablosu var. Arkadaşlarınız, sınıf arkadaşlarınızla veya tanıdığınız diğer kişilerle çalışmak için Memrise'te gruplar da oluşturabilirsiniz.

Bazı seçenekler ücretli üyelik gerektirir. İsterseniz aylık, yıllık veya ömür boyu ücretsiz seçeneklerinden birini satın alabilirsiniz.

Memrise websitesi ile ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buraya tıklayın!

3. English Central

English Central

English Central, 15.000'den daha fazla videodan oluşan bir ücretsiz İngilizce video eğitim kaynağına sahip. İlginizi çeken en sevdiğiniz konu ile ilgili bir video seçebilir ve videoları tanımları ve altyazıları ile izleyebilirsiniz.

Telaffuzları, dilbilgisini ve dilin kolay öğrenilmesini geliştirmek için bazı etkileşimler sunar. Bir şeyi doğru bir şekilde konuşup konuşmadığınızı kontrol etmek isterseniz, tanıklık etmek için bir mikrofon kullanabilirsiniz.

English Central ile seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre önerilen bir video izleyin, bilmediğiniz kelimeleri işaretleyin, video satırıyla etkileşim kurarken boşlukları doldurarak yeni kelimelerinizi öğrenin. Ardından yeni kelimelerinizi bağlam içinde konuşun, telaffuzunuz ve akıcılığınız hakkında anında geri bildirim alın. Ayrıca yeni beta aşamasındaki chat botu ile izlediğiniz video hakkında konuşabilirsiniz.

Eğer isterseniz hesabınızı ücretli bir pakete geçirerek GoLive! özelliği ile izlediğiniz video hakkında özel bir öğretmenle 1'e 1 görüşme yapabilirsiniz.

English Centrali ile ücretsiz İngilizce öğrenmeye hemen başlamak için buraya tıklayın!

4. TalkEnglish

TalkEnglish

TalkEnglish, aynı anda İngilizce okuma, dinleme ve konuşma alanında da pratik yapmanızı sağlayacak şekilde yapılandırılmış en iyi ücretsiz İngilizce öğrenebileceğiniz web sitelerinden.

Akıcı bir İngilizce konuşmacısı olmak için okuma, dinleme ve konuşma konusunda çalışmalı ve ustalaşmalısınız. TalkEnglish, ile sesli dersler, testler, temaya dayalı ifadeler, konsept uygulamaları ve diyaloglar aracılığıyla İngilizce konuşma, dinleme, telaffuz, dilbilgisi ve kelime bilgisi öğrenebilirsiniz. Kolaylaştırılmış dersleri basit ve etkilidir.

TalkEnglish websitesi ile hemen ücretsiz İngilizce öğrenmeye buradan başlayabilirsiniz.

5. Busuu

Busuu

Busuu; temel, başlangıç ​​ve orta seviye ücretsiz dil öğrenme dersleri sunar. Dilediğiniz derse geçebilir ve tüm derslerin ilerlemesini tek sayfadan kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca Busuu'da, öğrenmekte olduğunuz dilin doğal konuşmacılarıyla sohbet etmenize olanak tanıyan bir Sosyal araç da bulunmaktadır. Bu tür bir dil değişimi, hem sizin hem de diğer kişinin normal konuşmalar yoluyla başka bir dil öğrenmesini sağlar.

Bir sürü ücretsiz dil öğrenme dersi var ama ayrıca daha fazla özellik için Busuu'ya ödeme yapabilirsiniz. Premium ve Premium Plus planı var.

Busuu ile hemen ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buradan başlayabilirsiniz.

6. engVid

engVid

engVid, ana dili İngilizce olan deneyimli İngilizce öğretmenleri ve 2000'e yakın video dersle ücretsiz İngilizce öğrenmenize imkan sağlayan mühteşem bir arşive sahip olan websitesi. Ayrıca her öğretmenin kendine ait bir youtube kanalı var. Youtube üzerinden dersleri takip etmek isterseniz öğretmenlerin youtube kanallarına abone olabilirsiniz.

engVid; İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, telaffuz, IELTS, TOEFL ve daha fazlasını bulabileceğiniz video derslere sahip.

engVid'in eğlenceleri ve ücretsiz videoları ile hemen İngilizce öğrenmeye başlamak buraya tıklayın!

7. VOA Learning English

VOA Learning English

VOA Learning English; seviyelere ayrılmış haberler, teknoloji, yaşam tarzı ve güncel konular ile ücretsiz İngilizce öğrenebileceğiniz bir kaynaklar sunan websitesi. İlk olarak 1959'da başlayan ve hala Amerika Birleşik Devletleri yayın hizmeti Voice of America (VOA) tarafından günlük olarak sunulan İngilizce dilinin kontrollü bir versiyonudur.

Dünya haberleri ve diğer programlar, normal VOA İngilizcesinden üçte bir daha yavaş okunur. Muhabirler deyimlerden kaçınır ve yaklaşık 1500 kelimelik bir temel kelime hazinesinin yanı sıra bir hikayeyi açıklamak için gereken tüm terimleri kullanır. Hedef kitle, orta ila ileri düzeyde İngilizce öğrenen kişilerdir.

VOA Learning English tarafından sunulan İngilizce öğrenmeye yönelik haberleri görmek için hemen buradan başlayın!

8. Breaking News English

Breaking News English

Breaking News English; son dakika haberleriyle ilgili 7 seviyede ücretsiz, kullanıma hazır ders planları bulacağınız bir websitesidir. Haftada iki kez yeni dersler yüklenir.

Her ders için; tüm becerilere yönelik etkinlikleri içeren 27 Sayfalık bir PDF, 2 sayfalık mini ders, 5 hızlı dinleme, kaydırmalı okuma, etkileşimli dikte, 30'dan fazla çevrimiçi sınav ve daha fazlasını içerir.

Breaking News English websitesini ziyaret etmek ve ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buraya tıklayın!

9. BBC Learning English

BBC Learning English

BBC Learning English, İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmenize ve pratik yapmanıza yardımcı olacak bir web sitesi. Çeşitli ve farklı senaryolarda cümleler, telaffuzlar, orta ve ileri düzeyde İngilizce kursları, dilbilgisi, iletişim becerileri öğreten bir dizi İngilizce video ve radyo yayını sunar.

BBC Learning English web sitesi ile ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buraya tıklayın!

10. British Council

British Council

British Council, sizi ücretsiz İngilizce dilin okumaya, yazmaya ve dinlemeye hazır hale getirir. British Council ile İngilizce öğrenmek kelime dağarcığınızı artırır, dilbilgisi ve iş iletişimi dersleri verir. İngilizce öğrenirken oyun oynayabilir, video izleyebilir, fıkra okuyabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

British Council'ın İngilizce öğrenme kursları, gençler ve çocuklar, profesyoneller, yetişkinler için kurslar ve IELTS'e hazırlananlar için kurslar gibi çeşitli bölümlere ayrılmıştır.

British Council ile ücretsiz İngilizce öğrenmeye başlamak için buraya tıklayın!

11. Youtube

Youtube

Youtube, kuşkusuz her şeyi bulabileceğiniz çok geniş bir video arşivi olan yer. İngilizce öğretmeye adanmış birçok youtuber ve ücretsiz video var. Bu da youtube'u ücretsiz İngilizce öğrenmek için en iyi sitelerden biri yapıyor.

Youtube'da İngilizce öğrenmek için kısa veya uzun videolar, dil bilgisi, kültür, tarih, belirli konular veya İngilizce kelimeler hakkında binlerce video bulabilirsiniz. Aynı zamanda eğlenceli İngilizce müzikler ve daha fazlası. Kesinlikle zevk alarak ücretsiz İngilizce öğrenebileceğiniz bir şey bulacaksınız.

Ayrıca İngilizce Öğrenmek İçin En iyi Youtube Kanalları ve Çocuğunuzun İngilizce Öğrenmesine Yardımcı Olacak Youtube Kanalları listelerine bakabilirsiniz.

Bu içeriğe tepki ver