En İyi Ücretsiz İngilizce Öğrenme Programları ve Uygulamaları
Bu ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamaları ve programları, bir dili baştan sona öğrenirken size rehberlik edecek veya hali hazırda sahip olabileceğiniz İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

1. Duolingo

Duolingo

Duolingo ile yeni bir dil öğrenmeye başlamak gerçekten çok kolay. Sadece uygulamayı açın ve kursa hemen başlamak için İngilizce dilini öğrenmek istediğinizi seçin. Başlamak için bir hesap oluşturmanız bile gerekmez. Ancak kayıt olursanız, ilerlemenizi kaydedebilir ve takip edebilirsiniz.

Duolingo, İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak için metin, resim ve ses kullanarak başlar. Buradaki fikir, çevirinin sesini metin ve resimlerin görselleriyle ilişkilendirmek ve ardından yeni kelimeleri güçlendirmeye yardımcı olmak için sesi manuel olarak tercih ettiğiniz dile çevirmenizi sağlamaktır.

Tamamladığınız her bölüm, kelime dağarcığınızı ve cümle yapınızı geliştirmek için sizi daha zor görevlere taşır. Dile aşina iseniz, aynı anda birkaç bölümü test etme seçeneğiniz vardır ve Duolingo, soruları ne kadar iyi yaptığınıza göre uyarlayacaktır.

Duolingo uygulamasını iOS ve Android cihazlarınıza indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

2. Memrise

Memrise

Memrise, başka bir ücretsiz dil ve İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Duolingo kadar pürüzsüz değil, ancak birlikte çalışması kolaydır, çevrimdışı kursları destekler ve çok sayıda dil öğrenmenize olanak tanır. Basitten başlayabilir veya daha ileri derslere kadar tüm yolu atlayabilirsiniz.

Memrise ile ilgili benzersiz bir şey, size yeni kelimeler ve ifadeler öğretmesidir. Kelimeler, onları hatırlamak için bağlantı kurmaya yardımcı olmak için Türkçe'den benzer sesli kelimelerle cümlelere konur. Ayrıca bazen, ek ilişkilendirme için tanınabilir bir görüntüyle yabancı metni kaplayan birden fazla görüntü görürsünüz.

Memrise'ın kullandığı bir diğer yöntem ise çevirileri karıştırarak size İngilizce öğretmek. Bu şekilde, bir kerede birkaç yeni kelime öğrenirsiniz ve bir sonraki tura geçmeden önce onları bildiğinizden emin olmak için onları farklı bir sırayla tekrar tekrar öğrenmeye devam edersiniz.

Memrise uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile ücretsiz kullanabilirsiniz.

3. Busuu

Busuu

Busuu, kullanımı kolay ve kurslarla çalışma şekliniz konusunda esnek olan bir uygulama sunar. İngilizce dilini seçin, oturum açın ve ardından kursun neresinden başlamak istediğinize karar verin: Temel, Başlangıç, Orta Düzey, Orta Üst Düzey veya Seyahat.

Busuu'nun en iyi özelliği, öğreneceğin kelimelerin ve ifadelerin, halihazırda yabancı konuşmacıların çevresinde bulunan ve İngilizce kelimeleri hızlı bir şekilde bağlam içinde öğrenmesi gereken yeni başlayanlar için çok faydalı olmasıdır.

Uygulama size hem izole edilmiş hem de cümleler halinde kelime ve cümleleri öğretir ve ardından bilginizi test etmek için seviyeler arasında ilerlerken sizi sınava sokar.

Bazı testler ve diğer özellikler premium hesap gerektirebilir, ancak tamamen ücretsiz olan çok, çok sayıda kelime ve sınav vardır.

Busuu uygulamasını iOS ve Android cihazlarınıza indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

4. Rosetta Stone

Rosetta Stone

Rosetta Stone, dil öğrenimi için profesyonel düzeyde bir hizmettir. Ancak özellikle gezginlerin temel kelimeleri ve cümleleri öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ücretsiz bir uygulama sunar.

İngilizce dilinde sizinle konuşulan yaygın ifadelere bağlı düzinelerce resim var ve telaffuzunuzu geliştirmek için kelimeleri tekrarlamanız gerekiyor. İstediğiniz herhangi bir İngilizce derse atlayabilir veya sadece baştan sona kadar takip edebilirsiniz.

Ayrıca restoranlar, oteller ve ulaşımla ilgili temel İngilizce kelimeleri içeren bir konuşma kılavuzu da var - hepsi seyahat eden biri için çok faydalı. İsterseniz alışveriş, renkler, acil durumlar ve para birimleri ile ilgili kelimeler gibi daha fazla konuşma kılavuzu satın alabilirsiniz.

Rosetta Stone uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.

5. Voscreen

Voscreen

Voscreen, İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için ücretsiz bir uygulamadır. İngilizcenizi geliştirmek için filmlerden, belgesellerden, müzik videolarından ve çizgi filmlerden video klipler izleyerek İngilizce öğrenebilirsiniz. Wharton Business School (ABD), Reimagine Education 2016 tarafından en iyi üçüncü eğitim uygulaması olarak seçildi.

Voscreen, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir, böylece dil öğrenme sürecinizi hızlandırır. Doğal öğrenme ortamı sayesinde motivasyonunuzu artırır. voStep menüsünde, kendi İngilizce seviyenize odaklanmak için başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar video klipler seçebilirsiniz. voStructure menüsünde, "present simple" veya "noun clause" gibi herhangi bir gramer noktası alıştırması yapabilirsiniz.

Videoları izleyerek ve dinleyerek, doğal İngilizceye maruz kalırsınız ve dinlediğini anlama ile telaffuzu geliştirirsiniz. Yeni kelimeler öğrenebilir ve kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Videolu soru tasarımıyla Voscreen, okuma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

"İngilizceden İngilizceye" dil modunu seçerek, başka sözcüklerle ifade etme (yeniden ifade etme) becerilerini geliştirebilirsin. Eşanlamlı ve zıt anlamlı sözcükleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Voscreen, çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için özellikler sunar.

Voscreen uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.

6. Quizlet

Quizlet

Quizlet teknik olarak bir dil öğrenme uygulaması değil, bir bilgi kartları (flashcards) uygulamasıdır. Ancak pek çok kişi bunu İngilizce öğrenmek için kullandığından, Quizlet'te birden çok dil için yerleşik destek bulunur. Ana dilinizdeki çevirilerle, öğrenmek istediğiniz kelime veya deyimlerden oluşan bir deste oluşturabilir ve ardından uygulamada hangi dili öğrendiğinizi belirtebilirsiniz. Quizlet, dili göstererek kelimeleri doğru telaffuz etmeyi bilir ve hem gözle hem de kulakla çalışmanıza izin verir.

İnsanlar genellikle belirli bir alanda çalışmak veya yurtdışında seyahat etmek ve yaşamak gibi belirli bir amaç için bir İngilizce öğrenirler. Amacınıza bağlı olarak, size en çok fayda sağlayacak kelime dağarcığına odaklanmak isteyebilirsiniz. Quizlet bu amaç için en iyi uygulamadır.

Kendi çalışma kartlarınızı oluşturmanın yanı sıra, uygulamada paylaşılan diğer kullanıcılar veya kuruluşlar tarafından yapılan bilgi kartlarını da arayabilirsiniz. Birçoğu ücretsizdir ancak bazıları ekstra ücrete tabidir. Quizlet, size özel çalışma setlerinizi kullanan oyunlar, testler ve diğer etkileşimli araçlar vererek ders çalışırken de sıkılmamanızı sağlar. Quizlet'in tüm temel işlevleri ücretsiz olsa da, ücretli üyelikle çalışma oturumlarınızı daha akıllı hale getiren yapay zeka özelliklerinin ve diğer avantajların kilidinide açabilirsiniz.

Quizlet uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.

7. HelloTalk

HelloTalk

HelloTalk; dil ve kültür alışverişi topluluğu olan uygulama sizi diğer dilleri (İngilizce, Japonca, Korece, İspanyolca, Fransızca, Mandarin Çincesi, Kantonca, Portekizce, Almanca, İtalyanca, Rusça, Arapça ve daha fazlası) ana dili olarak konuşan kişilerle buluşturuyor.

Gerçek insanlarla bir dil öğrendiğinizde aslında bir dilden fazlasını öğreneceksiniz. Farklı bir kültüre ve dünyayı görmenin etkisine maruz kalacaksınız.

HelloTalk, İngilizce dilbilgisi/aksanınız konusunda size yardımcı olabilecek, Çin kültürünü size anlatabilecek, Fransa'da seyahat arkadaşınız ve hatta gurbetçi olduğunuz ülkede arkadaşınız olabilecek insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Yabancı bir kültürde seyahat/eğitim/göçmeden önce dil engellerini aşmanıza, kültürel çeşitliliği görmenize ve kültür şokuna hazırlanmanıza yardımcı olur.

HelloTalk uygulaması ana özellikleri;

İhtiyaçları sizinkiyle eşleşen kişileri arayın,

Metin/sesli mesajlar yoluyla hedef dilinizi ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapın,

Dinleme ve konuşma becerilerinizi daha iyi uygulamak için ücretsiz sesli ve görüntülü arama,

Anları diğer üyelerle paylaşın ve Beğeniler ve Yorumlar alın,

Yazma/konuşma becerilerinizi geliştirmek için çeviri, harf çevirisi, dilbilgisi düzeltme, metinden sese ve ses tanıma özellikleri,

Müfredat temelli değil, iletişim temellidir. Ev ödevin yok. Bunun yerine, öğrenirken eğleniyorsunuz.

HelloTalk, iOS ve Android telefonlarınız ile rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

8. Grammarly

Grammarly

Grammarly, kişisel yazma yardımcınız, dilbilgisi denetleyiciniz ve düzenleyicinizle dilbilginizi, yazımınızı, noktalama işaretlerinizi ve daha fazlasını düzenleyin ve düzeltin. Anında düzeltmeler arıyorsanız, Grammarly en iyi seçeneğinizdir!

Grammarly, Sadece hataları kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda aynı hatayı tekrar yapmamanız için hatanızın bir açıklamasını da verir. Telefonunuzda kullanmak için indirin ve gittiğiniz her yerde yazım denetimi yapın. Daha resmi görünmek ister misiniz? Grammarly ayrıca tonunuzu da kontrol eder, böylece bir daha asla yanlışlıkla gayri resmi bir e-posta göndermezsiniz.

Eş anlamlılar aracı gibi gelişmiş özellikler, kelime dağarcığınızı geliştirmenize, sözcükleri yazım denetimi yapmanıza ve e-postalardan sosyal medya gönderilerine kadar yazınızı geliştirmenize yardımcı olur.

Grammarly uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.

9. BBC Learning English

BBC Learning English

BBC Learning English; en iyi özelliği, izlemesi sadece 3 dakika süren mini günlük İngilizce derslerdir. Yeni kelimeler öğrenin, haberleri dinleyin ve günlük İngilizce pratiği yapın.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu her gün biraz pratik yapmak olduğunu unutmayın!

BBC Learning English uygulamasını iOS ve Android cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.

10. English Grammar in Use

English Grammar in Use

English Grammar in Use, Raymond Murphy'nin Cambridge University Press tarafından yayınlanan, orta düzeyde İngilizce öğrenenler için dünyanın en çok satan gramer kitaptaki 145 gramer bölümünün tümüne sahiptir. Ayrıca, pratik yapmanıza ve geliştirmenize yardımcı olacak yüzlerce etkileşimli alıştırmaya sahiptir.

English Grammar in Use uygulamasını iOS ve Android cihazlarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Bu içeriğe tepki ver