İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Youtube Kanalları
Youtube'u İngilizce dil öğrenimi için paha biçilmez bir platform yapan şeydir? Dersleri istediğiniz zaman izleyebilir, videoları istediğiniz sıklıkta duraklatabilir, durdurabilir ve yeniden izleyebilirsiniz.

Aklınıza gelebilecek her türlü beceriyi ücretsiz olarak oluşturmak, paylaşmak ve öğrenmek için harika bir platform! Ayrıca son derece erişilebilir, tek ihtiyacınız olan iyi bir internet bağlantısı.

İşte aşağıda her seviyeden İnglizce öğrenen kişiler için en iyi youtube kanalları;

1. English Addict with Mr Duncan

Kendini İngiliz bağımlısı ilan eden Bay Duncan, İngilizce konusunda tutkulu. YouTube kanalı aracılığıyla (Speak English With Mr. Duncan) İngiltere'deki evinden canlı olarak haftada üç gün dünyaya ücretsiz İngilizce öğretiyor. Onun derslerinden çok şey öğreneceksiniz. Videolar eğlencelidir, izlemesi kolaydır ve gramerin özüne inmek yerine pratik dile ve dilin nasıl konuşulduğuna odaklanır. Eğlenceli dersleri, hafta boyunca doğa, argo, haberler, moda ve hatta hayatta kalma içgüdüsü gibi çeşitli konuları kapsar.

Speak English With Mr. Duncan

2. Easy English

Ders gibi değil ama Easy English yeni başlayanlar için en kullanışlı İngilizce öğrenme kanallarından biri olmaya devam ediyor. Her video, gerçek hayatta İngilizce konuşan kişilerle gerçek hayattaki konuşmaları ve etkileşimleri içerir. İnsanlarla sokakta röportaj yapılır ve günleri veya yaşamları hakkında basit sorular sorulur. Doğru telaffuzu öğrenecek ve farklı insanlar tarafından konuşulan dili duymaya alışacaksınız.

Easy English

3. BBC Learning English

BBC (British Broadcasting Corporation) bir İngiliz kurumudur. İngiliz İngilizcesi öğrenmek için daha iyi bir yer bulmakta zorlanacaksınız. Her gün, BBC Learning English kanalında, her biri çeşitli farklı formatlar kullanarak etkili bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir ders yayınlanmaktadır.

BBC Learning English

4. Jennifer ESL

Jennifer, sahip olmayı dileyeceğiniz türden bir İngilizce öğretmenidir. Sabırlı, net ve çok bilgili. Amerikan İngilizcesi öğretiyor ve kendi kanalı Jennifer ESL'de düzenli olarak kullanımı kolay, kapsamlı oynatma listeleri halinde gruplandırılmış dersler ve kaynaklar yayınlıyor. Dersler dil öğreniminin tüm temel unsurlarını kapsar. Dinleme, konuşma, okuma, yazma, dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve Amerikan kültürü. Ayrıca, derslere samimi bir sınıf hissi veren öğrencileriyle birlikte öğreneceksiniz.

Jennifer ESL

5. EnglishClass101

EnglishClass101 ile hızla ilerleyeceksiniz. Her biri dil öğrenimi için hayati önem taşıyan konuları kapsayan yüzlerce video dersi arasından seçim yapabilirsiniz. Dersler genellikle hızlıdır ve dili genel olarak iyi kavrayan öğrenciler için daha uygundur.

EnglishClass101

6. VOA Learning English

Bu, uluslararası haber ve yayıncı Voice of America'dan harika bir fikir. VOA Learning English youtube kanalları, altyazılı TV haberleriyle Amerikan İngilizcesini öğrenmeye, daha basit bir dil kullanmaya ve çok daha yavaş bir hızda okumaya teşvik ediyor. İngilizce becerilerinizi geliştirirken güncel olaylar hakkında bilgi edinecek ve İngilizce haberleri izlemeye aşina olacaksınız.

VOA Learning English

7. Real English

Real English, İngilizceye yeni başlayanlar için en iyi YouTube kanallarından biridir ve geniş bir ücretsiz ders kitaplığına sahiptir. Her biri, biri altyazılı, diğeri ise bir avuç alıştırma içeren iki video içerir. Gerçek insanlar ve gerçek yaşam durumları var, bu yüzden insanların gerçekten nasıl İngilizce konuştuklarına dair gerçek bir fikir edinirsiniz.

Real English

8. British Council | Learn English Kids

Şarkılar, yeni bir dil öğrenmenin en keyifli ve etkili yollarından biridir. Melodileri ve ritimleri, yeni fiiller, ifadeler ve konuşma dillerini öğrenmek için hayati önem taşıyan güçlü anılar yaratmaya yardımcı olur.

İkinci dil olarak İngilizce öğrenen çocuklar ve yetişkinler, hafıza ve hatırlama becerilerini geliştirmeye yardımcı oldukları için tekerlemelere (geleneksel çocuk şarkıları) eşlik ederek dinlemekten ve şarkı söylemekten yararlanabilirler.

British Council Learn English Kids, tekerlemelerin animasyonlu videolarıyla dolu mükemmel bir youtube kanalıdır. İyi hazırlanmış her İngilizce videoda eğlenceli çizgi filmler ve İngilizce altyazılar bulunur.

British Council Learn English Kids

9. Business English - Learn with Business English Pod

Business English Pod; tedarik zinciri yönetimi, finans/ekonomi ve sözleşme hukuku gibi konularda net ve kapsamlı derslerle kapsadığı için soğuk terler dökmenize gerek yok. Yol tarifi sorabilir, bir restoranda yemek yiyebilir ve saati İngilizce olarak söyleyebilirsiniz. Peki ya İngilizce yapılan bir iş toplantısına davet edilirseniz?

Business English - Learn with Business English Pod

10. Britlish - Learn British English

Britlish, diğer birçok İngilizce dil öğrenme youtube kanalından farklı bir yaklaşım benimsiyor. Karşılaşabileceğiniz ilginç şeyleri öğrenmeye odaklanır. Örneğin, bir havaalanında ihtiyaç duyacağınız kelime dağarcığı, tüyler ürpertici sürüngenler (böcekler) ve müzik aletleri türleri hakkında dersler var.

Britlish - Learn British English

11. Learn American English

Learn American English, İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve gerçek Amerikan argosu, deyimler ve deyimsel fiiller içerir. Bu, İngilizce karşılıklarından farklı olan yaygın Amerikan sözcüklerine iyi bir giriş niteliğindedir.

Learn American English

12. Learn English with Bob the Canadian

2021'de İngilizce öğreniyorsanız, muhtemelen Kanadalı Bob'a zaten aşinasınızdır! Karısı ve beş çocuğuyla birlikte bir çiçek çiftliğinde yaşayan Toronto, Kanada'dan bir lise öğretmenidir. Birkaç yıl önce İngilizce öğrenenler için eğlence amaçlı YouTube videoları yapmaya karar verdi ve bu videolar büyük bir başarı elde etti.

Learn English with Bob the Canadian; youtube videoları çoğunlukla İngilizce günlük durumlarla ilgilidir. Bob, basit İngilizce kullanarak ortak yerleri, sahneleri ve konuşmaları anlatıyor ve ilerledikçe zor kelimeleri açıklıyor. İzleyicilerini hırdavatçılardan otellere ve hastanelere kadar çok çeşitli yerlere götürdü. Bob'un aksanı çok net ve videolarına altyazı ekliyor, böylece orta seviye konuşmacılar çoğunu kolaylıkla anlayacak. Aynı zamanda, videolarını çok izlenebilir kılan dünyanın en iyi adamı pek çok düzenli izleyici onu bir arkadaş olarak görmeye başlıyor!

Learn English with Bob the Canadian

13. LinguaMarina

İngilizce öğrenenler ana diline yakın bir akıcılık düzeyine ulaşabilecekler mi? Bazı günler, bunun gerçekten mümkün olduğunu hatırlatmanız gerekiyor! O günlerden birini yaşıyorsanız, LinguaMarina mükemmel bir ilham kaynağıdır.

Marina, Rusya'da doğup büyüdü ancak 2015'te ABD'ye taşınmaya karar verdi. Bir Amerikalı gibi İngilizce konuşmayı kendi kendine öğrendi ve şimdi San Francisco, California'daki evinden iki işletme yönetiyor. YouTube kanalı, benzer bir yolun hayalini kuran herkes için mükemmel.

LinguaMarina; youtube kanalında TOEFL için verimli çalışma hakkında harika bir oynatma listesi ve ABD'deki kolejlere nasıl başvurulacağı hakkında bir başka oynatma listesi var, ancak aynı zamanda telaffuz ve yaygın ifadeler gibi daha evrensel konulara da değiniyor. Marina'nın tüm videoları İngilizce öğrenmekle ilgili değil, bazıları girişimcilik uzmanlığını ve genel yaşam tavsiyelerini paylaşıyor. Ancak iş amaçlı İngilizce öğrenen çoğu insan bunları da faydalı bulacaktır. ABD'ye yerleşmek için İngilizce öğreniyorsan, kesinlikle Marina ile biraz zaman geçirmelisin!

LinguaMarina

14. Learn English With TV Series

https://www.youtube.com/watch?v=p6X_5rkkA-I

Friends'in on sezonunun tamamını izleyerek kendi kendine İngilizce öğrenen birini herkes bilir, değil mi? Ya da en azından, son derece yaygın bir efsane!

Learn English With TV Series; eğer tv dizileri izleyerek İngilizce öğrenmek istediysen, bu senin mükemmel youtube kanalın olabilir. Sunucular ünlü İngilizce TV dizilerinden klipler gösteriyor ve ifadeleri, argoyu ve teknik kelimeleri açıklıyor. Videolar yirmi dakika ile yarım saat arasındadır. Dili gerçekten derinlemesine incelemek için yeterli zaman. Sünger Bob'dan Yıldız Savaşları'na kadar çeşitli diziler ve filmler hakkında videolar var. Ayrıca ünlü şarkılar ve sözleri hakkında bir çalma listesi de var. İngilizce öğrenmek için bir TV dizisi bulmaya çalışıyorsan, aramaya başlamak için burası harika bir yer!

Learn English With TV Series

15. ToFluency

ToFluency, İngilizce dil öğrenme stratejileriyle ilgilenen insanlar için bir kanaldır. Ev sahibi, İngilizcede ustalaşmanın ilk adımının nasıl öğrenileceğini öğrenmek olduğuna inanan Jack adında bir İngilizdir. Konular arasında “kendi İngilizce seviyenizi nasıl belirleyeceğiniz”, “konuşma korkunuzu nasıl yeneceğiniz” ve “İngilizce öğrenirken kaçınılması gereken yaygın hatalar” yer alır.

Taktikler üzerinde durmayı seven biri değilseniz, yine de bu kanala göz atmanızda fayda var. Cümle fiillerinden arabalarla ilgili kelime dağarcığına kadar çeşitli konularda ilginç videolar var. Ancak, öncelikle “hayat tüyolarını” seven hırslı öğrenciler içindir!

ToFluency

16. Shaw English Online

İngilizce öğreten birçok YouTuber'ın abartılı yüz ifadelerinden rahatsız mısınız? Shaw English Online sizin için uygun bir kanal olabilir. Muhtemelen burada öne çıkan kanalların en ciddisidir. Özel efektler veya garip şakalar olmadan temel konular hakkında net bilgiler bekleyin.

Shaw English Online; Robin Shaw adında bir öğretmen tarafından yönetiliyor, ancak aynı zamanda hepsi çok net, çok yavaş ABD İngilizcesi konuşan bir sunucu ekibine de sahip! Alışılmadık bir şekilde, videoları YouTube yerine kendi web sitesinde görüntülerseniz gezinmek daha kolaydır. Web sitesinde, konular halinde düzenlenmiştir. İş İngilizcesi üzerine harika bir bölüm, fonetik üzerine bir bölüm ve telaffuz alıştırmaları üzerine bir bölüm daha var. Robin ayrıca düzenli olarak ücretsiz canlı dersler yürütür ve ona eğitiminiz hakkında ücretsiz olarak sorular sorabilirsiniz.

Shaw English Online

17. English with Lucy

Yakında İngiltere'ye mi gidiyorsunuz ve İngiliz İngilizcesi telaffuzunuzu geliştirmek mi istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, o zaman English with Lucy tam size göre.

English with Lucy; kariyerine Sevilla'da İngilizce öğretmeni olarak başlamış bir İngilizce öğretmeni olan Lucy tarafından yönetiliyor bu nedenle İspanyolca konuşanların yaptığı yaygın hatalar hakkında içeriden birçok bilgiye sahip. İngilizce'deki daha karmaşık kelimelerden bazılarını alıp onları telaffuz etmenize yardımcı oluyor.

English with Lucy

18. Rachel's English

İngilizce yöne öğrenmeye başlayanlar için Amerikalıların aksanlarını anlamak zor olabilir. Konuşmalar hızlı olabilir ve telaffuz ve kelime vurgusu bir İngiliz İngilizce öğretmeninden öğrendiklerinden çok farklı olabilir! Rachel sana yardım etmek için burada.

Rachel's English; Amerikan deyimlerini, Amerikan telaffuzlarını tanımlamak için ünlü filmleri kullanıyor ve hatta günlük İngilizceyi göstermek için ailesiyle gerçek hayattaki konuşmaları kullanıyor!

Rachel's English

19. English with James

Geleneksel beyaz tahta İngilizce dil bilgisi açıklamalarını tercih ediyorsanız engVid harika! Yüzlerce konuda İngilizce gramer noktası arıyorsanız, 900'den fazla ders var. Aradığınız dilbilgisi noktasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

engVid; 11 farklı öğretmenleri var, bu da size uygun olanı seçebileceğiniz anlamına geliyor! En sevdiğimiz öğretmen ise tabiki James. 12 yıllık İngilizce öğretmenliği tecrübesine sahip ve ekrana çok fazla neşe getiriyor.

James'in videolarını izlerken gülümsemeye ve İngilizceyi derinlemesine öğrenmeye hazır olun!

English with James

 

20. Steve ve Maggie

Steve ve Maggie, çocuklarınıza İngilizce öğretmek için eğlenceli karakterlerdir! Çocuklara eğlenceli, doğal bir şekilde heceleme ve kelime bilgisi öğretmek için renkli çizgi filmler, şarkılar ve hikayeler içerir. Sadelik ve coşku için Steve ve Maggie'yi seviyoruz! Ama lütfen unutmayın, çok uzun süre dinlerseniz sizi duvara fırlatabilir!

Steve ve Maggie

21. Learn English with Papa Teach Me

Hiç Game of Thrones karakterleri gibi İngilizce konuşmayı öğrenmek istediniz mi? Eğer öyleyse, işte fırsatınız!

Learn English with Papa Teach Me; çeşitli İngilizce dil öğrenme seviyelerine yönelik eğlenceli (ve ciddi) videolar sunar. Edatlar hakkında en iyi videoları, "teşekkür ederim" demenin farklı yolları ve hatta barda kullanmak için kelimeleri var! Ayrıca her Pazar saat 3'te (Londra Saati) canlı İngilizce dersi veriyor.

Learn English with Papa Teach Me

22. mmmEnglish

MmmEnglish; çok videolu başka bir youtube kanalı ama favorilerimiz kesinlikle İş İngilizcesi atölyeleri. Avustralyalı koç Emma, derinlere atılmak gibi farklı iş ifadelerini size öğretiyor. Ayrıca, işyerinde daha akıcı konuşmanıza yardımcı olmak için kalıp cümleleri dinlediğiniz ve kopyaladığınız taklit dersleri de var.

Videolar genelde on dakika uzunluğundadır, bu da kahve veya çay molanızda izlemek için mükemmel oldukları anlamına gelir!

mmmEnglish

23. Speak English with Vanessa

Speak English with Vanessa; Amerikan İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek için bir başka harika youtube kanalı. Altı yılı aşkın bir süredir İngilizce öğretiyor ve kelime hazinesi, telaffuz ve belirli deyimlerin nasıl kullanılacağı hakkında birçok videoya sahip.

Speak English with Vanessa

24. Eat Sleep Dream English

Eat Sleep Dream English; İngilizcenizi geliştirmek için izlemeniz gereken bir diğer harika youtube kanalı. Tom'un videoları, ICYMI, TMI ve TBH gibi metin konuşmasını açıklayan bir video da dahil olmak üzere, telaffuz ve yazım konusunda size yardımcı olabilir. Tom's ayrıca Ed Sheeran'la (ne yazık ki adamın kendisi değil) 'Shape of You' gibi hit şarkılar dinleyerek nasıl İngilizce öğrenileceğine dair popüler videolar yaptı.

Eat Sleep Dream English

25. Coach Shane

Coach Shane; 28 yıldır ESL öğrencilerine özel olarak, okullarda, radyoda, televizyonda ve internette İngilizce öğreten mükemmel bir eğitmen. 30 yıllık öğretmenlik deneyiminden sonra geleneksel sınıf öğretim yöntemlerinin öğrencilerin dinleme ve konuşmadaki gelişimini garanti etmediğini fark ettikten sonra kendi benzersiz öğretim yöntemlerini geliştirmiş.

Coach Shane birden fazla youtube kanalına sahip aşağıda hepsinin listesini bulabilirsiniz.

Coach Shane SSL

Daily Easy English

Daily Dictation

Bu içeriğe tepki ver