Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ücretleri
Yurtdışı danışmanlık ücretleri bu alanda hizmet veren kurumsal yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmalarına göre değişmektedir. Günümüzde birçok farklı eğitim programı kapsamında danışmanlık hizmetleri yürütülmektedir.

Yurtdışı eğitimi kapsamında hemen hemen her yaş grubu ve eğitim durumuna göre dil okulları, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora veya work and study gibi programlar bulunmaktadır. Uzman bir yurt dışı danışmanlık firması ile çalışmanın en büyük artısı ise eğitim için gidilecek ülkenin ve kurumların şartlarına uygun şekilde vize işlemlerinden diğer tüm prosedürlere kadar sürecin doğru şekilde yönetilmesi olacaktır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı ücretleri ise bu kapsamında alınan hizmetlere göre belirlenebilir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile yurt dışında dil okulu veya lise, üniversiteler bünyesinde eğitim almak isteyenlerin tüm süreç hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır. Bireylerin yurtdışında bulunan eğitim merkezlerinde eğitim almalarının sağlanması için detaylı bilgi edinmeleri son derece önemlidir. Yurtdışındaki eğitim şartları Türkiye’dekinden farklı olduğu için kabul şartlarının öğrenilmesi ve sürecin buna göre profesyonel şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında uzman kuruluşlar tarafından tüm süreç kişiler adına yürütülerek detaylı bilgi sağlanmaktadır.

 • Denklik şartları,
 • Yabancı öğrenciler içi vize işlemleri,
 • Eğitim kurumunun kabul şartları,
 • Barınma, ulaşım ve diğer

Yurtdışı eğitim danışmanlık firması ile çalışarak tüm yönleri ile yurt dışında eğitim almak için hangi adımların izlenmesi gerektiği ve süreç kapsamında kişileri neler beklediği konusunda kapsamlı bir yol haritası çıkarılarak sorunsuz şekilde bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi sağlanır.

En İyi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri Hangileri?

En iyi yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri yurt dışındaki eğitim kuruluşları ile akreditasyonu olan ve daha önce bu alanda geniş kapsamlı faaliyetlerde bulunmuş kurumsal firmalardır. Bu alanda firmaların sahip olduğu uzmanlık kadar deneyimler de önemlidir. Günümüzde ağırlıklı olarak dil okulları ile yurtdışına gitmek isteyenlerin tercih ettikleri danışmanlık hizmetleri sonucu birçok avantaj sağlanmaktadır.

Yurtdışındaki eğitim kurumları ile aranızda doğru bir iletişimin kurulmasını sağlayarak, sadece yurtdışına çıkana kadar değil, eğitim süreci boyunca oluşacak sorunlara karşı danışmanlık firmasından destek alabilmeniz de önemlidir. Bu konuda yetkin kuruluşları tercih ederek güvenli bir şekilde yurt dışı eğitim sürecinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Yurtdışı danışmanlık şirketleri tarafından birçok farklı hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetlerin temelinde farklı bir ülkede eğitim almak isteyen kişilerin başvuru sürecinden yurtdışında geçirdikleri süreye kadar birçok konuda kapsamlı bir destek almalarını sağlamaktadır.

Yurtdışı eğitim programlarına katılarak doğru bir kariyer planlamasında bulunacak kişilerin danışmanlık hizmetleri kapsamında şu hizmetlerden yararlanmaları mümkündür:

 • Yurtdışı Dil Okulu Danışmanlık Hizmeti
 • Yurtdışı Üniversite Danışmanlık Hizmeti
 • Yurtdışı Lise Eğitimi Danışmanlık Hizmeti
 • Yurtdışı Yüksek Lisan – Master Danışmanlık Hizmeti

Yabancı öğrencilerin yurtdışında eğitim almasına ilişkin ülkelerin de belirlemiş oldukları bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında özellikle vize kriterleri ve diğer unsurlar son derece önemlidir. Birçok kişi tarafından vize süreci hakkında uzman danışmanlık hizmetleri alınmadığı için sorunlar yaşanmaktadır. Yurt dışı eğitim danışmanlık ücretleri konusunda da avantalara sahip firmaları tercih ederek gönül rahatlığı ile yurt dışı eğitim planlaması yapılabilir.

Yurtdışında Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Yurtdışında okumak hemen hemen herkesin hayalidir. Özellikle Avrupa ve ABD’de eğitim fırsatı elde eden kişiler, mezuniyet sonrasında çok daha kolay bir şekilde hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı noktalarında kariyer fırsatları elde etmeleri sayesinde önemli bir hizmet olarak değerlendirilebilir. Yurtdışında okumanın birçok farklı şartı bulunmaktadır. Bu şartlar eğitim için tercih edilecek kuruma ve bölümlere göre değişir.

Yurt dışı danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak hangi alanda eğitim planlaması yapıyorsanız ona uygun tüm süreç hakkında kapsamlı bilgi almanız önerilmektedir. Başvuru süreci için her kurum farklı belgeler talep edecektir. Bu belgeler arasında özellikle eğitim diline yönelik TOFEL veya EILTS gibi uluslararası sınavlardan başarılı olmak veya kurumlar tarafından yapılacak sınavlardan yeterli puanı almış olmak da gerekebilir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışında eğitim almak isteyenler bu alanda faaliyet gösteren kurumsal ve profesyonel danışmanlık şirketlerinden yararlanarak süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Ancak her firma beklentileri karşılayamayabilir. Bu nedenle firma tercihlerinin de iyi bir araştırma sonrasında yapılması gerekmektedir.

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri kapsamında firmalarla çalışmadan önce şu kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir:

 • Yurt dışı eğitim kurumları ile akredite olması,
 • Sürecin başından sonuna kadar uzman desteğinin verilmesi,
 • Vize ve diğer süreçler için detaylı hizmet sunması vb.

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri veren firmaların kurumsal yapıda olmaları son derece önemlidir. Ülkelerden resmi izinli olarak faaliyet göstermelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı danışmanlık şirketleri ile çalışarak birçok yönden avantaj sağlanabilir. Yurt dışında eğitim almak isteyenlerin kurumsal firmalar ile çalışarak eğitim sürecini en kısa sürede tamamlamaları mümkündür. Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleriyle lise, üniversite veya dil okulu ile yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin süreci sorunsuz şekilde tamamlamak için uzman firmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alacaklar için kurumsal firmalar ile çalışmaları halinde elde edecekleri başlıca avantajlar şunlardır:

 • Vize sürecinin sorunsuz olarak tamamlanması,
 • Kurumlara başvuru şartları ve belgelerinin eksiksiz tamamlaması,
 • Süreç boyunca bütçe planlamasının yapılması,
 • Eğitim süreci boyunca oluşacak sorunlara karşı danışmanlık desteğinin verilmesi vb.

Yurt dışında eğitim ve kariyer fırsatları için tercih edilecek kurumların sosyal imkanları ve eğitim kalitesi hakkında da detaylı bilgi alınabilir.

Yurtdışı Üniversite Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Yurtdışı üniversite danışmanlık hizmetleri ile yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenler için günümüzde birçok hizmet bulunmaktadır. Avrupa veya Amerika’da üniversite eğitimi almadan önce eğitim kurumlarının niteliği ve şartlarının karşılaştırılması ve doğru üniversitelerin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Yurt dışında üniversite tercihlerini yapacak kişilerin eğitim süresi boyunca doğru bir planlama ile başarılı bir şekilde mezun olmaları için danışmanlık desteğinin verilmesi gerekmektedir. Lisans eğitimlerini yurtdışındaki üniversitelerde tamamlamak isteyenler için profesyonel danışmanlık firmalarında verilecek hizmetler sorunsuz olarak sürecin tamamlanmasında en önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Yurtdışı Lise Danışmanlığı Hizmeti

Lise değişim programı kapsamında lise eğitimlerini yurt dışında tamamlamak veya belirli bir dönem yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin uzman desteği ile süreç planlamasını gerçekleştirmeleri mümkündür. Bu kapsamda sürecin profesyonel kişiler tarafından takip edilmesi son derece önemlidir.

Yurtdışında eğitim fırsatlarını değerlendirerek daha başarılı bir eğitim ve kariyer planlaması için profesyonel bir planlama yapılması gerekmektedir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı ücretleri kapsamında lise, üniversite, yüksek lisans veya dil okulu gibi tüm eğitim faaliyetleri için en iyi seçenekler sunulmaktadır. Bu sayede başarılı bir eğitim planlaması gerçekleştirilebilir.

Bu içeriğe tepki ver