İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Ders Kitapları
İngilizce öğrenmenin birçok yolu olsa da, başlamak için kuşkusuz en iyi yer birkaç kaliteli ders kitabıdır. Başka hiçbir İngilizce öğrenme yöntemi bu kadar az parayla bu kadar çok bilgi sunmaz. Ücretsiz öğrenme materyallerinin bile bir maliyeti vardır. Zamanınız! İşte İngilizce öğrenmeye başlayabileceğiniz en iyi İngilizce ders kitapları listesi.

1. English for Everyone Serisi İngilizce Ders Kitapları

English for Everyone Serisi İngilizce Ders Kitapları

İngilizceyi öğrenmenin en hızlı yolu resimleri kullanmaktır. Sonuçta, beyninizin büyük bir kısmı görsel bilgileri işlemeye ayrılmıştır. Bebekler de ilk kelimelerini bu şekilde öğrenirler. Pizza kelimesini duyduklarını bir  pizza (🍕) görürler ve pizza hakkında konuşmak istediklerinde bu kelimeyi söyleyebileceklerini öğrenirler.

Bu resimli öğrenme yöntemiyle kullanabileceğiniz birçok kitap var. İngilizce öğrenmek için en iyilerinden biri DK'nin English for Everyone serisidir.

Maalesef bu kitapların Türkiye'de bulmak çok kolay olmayabilir veya fiyatları biraz pahalı gelebilir. English for Everyone serisi kitapları Amazon, DR, İdefix, Kitapyurdu ve Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

2. Cambridge in Use Serisi İngilizce Ders Kitapları

Cambridge in Use Serisi İngilizce Ders Kitapları

Cambridge tarafından hazırlanan in Use serisi İngilizce kitapları her zaman en çok satan listelerinde olmuştur. İngilizce becerilerini başlangıç, orta ve ileri seviyelerde geliştirmeye ihtiyaç duyanlar için dil bilgisi, kelime bilgisi, telaffuz ve hatta profesyonel ve akademik referans ve uygulama sunar. Hem sınıf öğretimi hem de kendi kendine çalışma için mükemmel olan kitaplar. 30 yılı aşkın bir süredir yayında ve en çok önerilen kitaplardan.

Cambridge in Use serisi İngilizce ders kitaplarını Amazon üzerinde bulabilirsiniz.

3. English File (Oxford University Press) İngilizce Ders Kitapları

English File (Oxford University Press) İngilizce Ders Kitapları

English File'ın benzersiz, canlı ve eğlenceli dersleri, öğrencileri konuşturması ile ünlüdür. Öğrencilerin güvenle konuşmaları için gerekli dili, motivasyonu ve fırsatı sağlayan dersler ve etkinliklerle dolu bir kitap. English File serisinin bir çok seviyeye göre farklı kitapları bulunmaktadır. Satın almak için Amazon üzerinden inceleyebilirsiniz.

4. Reader At Work I - II (ODTÜ) Serisi Ders Kitapları

Reader At Work I - II (ODTÜ) Serisi Ders Kitapları

Reader At Work serisi kitaplarındaki metaryaller ODTÜ tarafından öğrencilerin başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar olan ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde metin zorluğuna ve alıştırmaların seviyesine göre derecelendirilmiştir.

Kitapta her öğrencinin kendi seviyesinde kapsamlı bir şekilde okumasını ve meydan okuma için daha gelişmiş metinlere geçmesini sağlayacak 204 pasaj bulunmaktadır. Parçalar seçilirken, keyifli bir şekilde okumayı da teşvik etmek için çeşitli konular ve metin türleri dahil edilmeye çalışılmış.

Temel İngilizce Bölümü öğrencileri düşünülerek hazırlanmış olmasına rağmen, bu kitabın İngilizce'yi yabancı dil olarak öğrenmeyi isteyen her öğrenciye yardımcı olacağını düşünüyorum.

Kitapları en uygun fiyata odtuden.com.tr web sitesinden satın alabilirsiniz. Reader at Work I kitabını buradan, Reader at Work II kitabını buradan satın alabilirsiniz. Şu an 20 TL gibi gayet uygun bir ücrete satılıyor.

Ayrıca Reader at Work çevirileri için bir tane Reader at Work İngilizce Çevirilerim isimli bir youtube kanalı var.

5. English Grammar Today Türkçe Açıklamalı İngilizce Gramer

English Grammar Today Türkçe Açıklamalı İngilizce Gramer

English Grammar Today, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm konuları kapsayan Türkçe açıklamalı bir gramer kitabıdır. Konular kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Türkçe açıklamalı olduğu için özellikle her örnekte mümkün olduğunca farklı kelimelere yer verilerek çalışırken farkında olmadan kelime hazinenizin de gelişmesi amaçlanmıştır. Konuların anlatım başarısı, sadeliği ve bol alıştırmaları English Grammar Today’i hem öğrenciler hem de öğretmenler için çok popüler bir kitap haline getirmiştir.

English Grammar Today kitabını Kitapyurdu üzerinden satın alabilirsiniz.

6. İngilizcede Zamanlar

İngilizcede Zamanlar

İngilizcede Zamanlar kitabı İngilizce öğrenenler için güzel bir kaynak. İngilizcede tüm zamanlar ve tüm detaylarıyla, binlerce örneklerle, yüzlerce alıştırma, binlerce alıştırma sorusu, tüm cümlelerin Türkçe karşılıkları ile Irregular Verbs, Elementary, Pre- Intermediate, Intermediate ve Upper Intermediate seviyesine kadar sınavlar bulabilirsiniz.

İngilizcede Zamanlar kitabını Kitapyurdu üzerinden satın alabilirsiniz.

Bu içeriğe tepki ver