COVID-19 döneminde güncel seyahat ve vize kuralları - 2022
Aşağıda dil eğitimi için 2022'de yurt dışına çıkmayı düşünüyorsanız dil eğitimi için popüler ülkelerin Covid 19 döneminde vize ve seyahat kurallarını bulabilirsiniz.

Amerika

COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdığına dair belgesi olan çoğu yolcunun Amerika Birleşik Devletleri konumuna girmesine izin verilir.

COVID-19 testi zorunludur.

Aşılanmış yolcular için karantina gerekmez.

İngiltere

COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdığına dair belgesi olan çoğu yolcunun Birleşik Krallık konumuna girmesine izin verilir.

Birleşik Krallık tarafından tanınan bir aşı belgesine sahip olan yolcular, varıştan sonraki 2. günde veya öncesinde test yaptırmak üzere seyahatten önce bir seyahat test paketi için rezervasyon yapmalıdır. Tamamen aşılanmışı yolcular, varışta yaptıracakları COVID-19 PCR testi için rezervasyon yapmalıdır.

Birleşik Krallık tarafından tanınan bir aşı belgesine sahip olan yolcuların, 2. gün yaptıracakları testten negatif sonuç alana kadar İngiltere'deki konaklama yerlerinde karantinaya girmeleri gerekmektedir.

Yolcuların İngilizce, Fransızca veya İspanyolca dillerinde düzenlenmiş geçerli bir negatif COVID-19 NAAT (PCR), LAMP veya antijen LFD (yanal akış cihazı) testi sonucuna sahip olmaları gerekmektedir.

Halka açık alanlarda maske takmak zorunludur.

Kanada

COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdığına dair belgesi olan çoğu yolcunun Kanada konumuna girmesine izin verilir.

Kanada Hükümeti tarafından kabul edilen bir aşı ile Kanada'ya varışlarından en az 14 gün önce tüm aşılama sürecini tamamlayan tamamen aşılanmış yolcuların Kanada'ya girmelerine izin verilir.

Aşılanmış yolcular için karantina zorunlu değildir.

Aşılanmış yolcular için varışta COVID-19 testi gerekli olabilir. Kanada'ya varışta sınır testi gözetim programı için rastgele seçilebilir. Seçilen yolcuların bir COVID-19 testi yaptırmaları ve varış testlerinin sonuçlarını beklerken karantinaya girmeleri gerekir.

Yolcuların tüm havalimanlarında ve uçuş sırasında maske takmaları zorunludur. Yolcuların ayrıca bazı il ve şehirlerdeki halka açık alanlarda maske takmaları zorunludur.

İrlanda

COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdığına dair belgesi olan çoğu yolcunun İrlanda konumuna girmesine izin verilir.

Aşılarını tamamlamış yolcular, Pfizer-BioNTech'in 2. dozunu yaptırdıktan sonra 7 gün, Moderna'nın 2. dozunu yaptırdıktan sonra 14 gün, Oxford-AstraZeneca'nın 2. dozunu yaptırdıktan sonra 15 gün, tek dozluk Johnson & Johnson (Janssen) aşısından sonra 14 gün, Coronavac (Sinovac), Sinopharm BIBP veya Covaxin aşılarının 2. dozunu yaptırdıktan sonra 14 gün geçtiğini gösteren bir aşı belgesine sahip olmalıdır.

Aşılanmış yolcular için kalkış öncesi negatif COVID-19 test sonucu belgesi zorunludur.

Halka açık alanlarda maske takmak zorunludur.

Bu içeriğe tepki ver